Latviešu filmas

Latvijas kino attīstība ir vienmēr bijusi viļņveidīga, bet pēdējā desmitgade noteikti pavadīta pozitīvā gaisotnē. Vietējo skatītāju kinoteātros varēja redzēt gan izcilas komēdijas, gan vēsturiskās filmas (Homo Novus, Dvēseļu putenis), kas nesa ievērojamus ienākumus un starptautiskas godalgas.

Pateicoties mūsdienu tehnoloģiju pieejamībai un programmatūrai Holivudas cienīgi specefekti un kino filmas attēla apstrāde kļuva pieejamāka un ļauj uzņemt labas kvalitātes filmas ar salīdzinoši nelieliem budžetiem. Šāds pavērsiens arī pavēra durvis rādīt Latviešu filmas lielākajos kinoteātros, kā Apollo Kino vai Forum Cinemas. Tomēr, ja ir velme skatīties filmas mājās, tad tās ir viegli atrodamas internetā, patiecoties šim filmu portālam.

Daļu no Latvijas filmu veikuma var vērot arī pilnīgi bezmaksas YouTube filmu portālā. Protams, tās pārsvarā šobrīd ir vecākas filmas vai dokumentālās filmas, kuru filmēšanas mērķis bieži vien pilda sociālu un izglītojošu funkciju. Tomēr nākotnēr jau šobrīd var atrast ievērojumu filmu skaitu online bezmaksas.

Pēdējo gadu 30 labākās Latviešu filmas

Iepazīsties ar latviešu režisoru un nacionālo kinematogrāfijas veikumu kopš 2010. gada līdz mūsdienām un noskaties savu favorīt filmu.

Kino industrija

Pēdējie 10 gadi latviešu kino bija ļoti ražīgi, kas bija pateicoties arī pieaugušajam valsts finansējumam, gan arī nozīmīgu lomu spēlēja dažādi mecenāti un privātie uzņēmumi. Valsts atbalsts Latviešu filmām pieaug ik gadu un šobrīd jau ir pārsniedzis 6 miljonu EUR, kas ir nozīmīga summa, lai motivētu darboties jauniem režisoriem un realizētu daļu savu ideju.

Latviešu filmas

Gadiem ejot, filmu žanru popularitāte gan nemainās. Latviešu filmas pārsvarā ir komēdijas vai vēsturiskās drāmas, kas atspoguļo sūro vēsturi un neļauj aizmirst mūsu varonīgo cīņu pret dažādiem valsts iebrucējiem un neatkarības atgūšanu. Latviešu komēdijas var lepoties ar lieliskiem panākumiem un dažas no tām tika uzņemas arī citās valodās, lai iekarotu arī citu valstu kino tirgu.

Visi augstāk minētie fakti un informācija apliecina, ka Latviešu filmām ir lemts būt un, gadiem ejot, to skaits un kvalitāte neapšaubāmi pieaug.